Osuszanie | TERM-OS.pl

Skuteczna metoda osuszania budynku

13 grudnia 2020

Obiekty budowlane narażone są na oddziaływanie różnych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Na stan techniczny konstrukcji negatywnie wpływa przede wszystkim woda. Jeśli dostanie się do wnętrza, np. w wyniku nieszczelności dachu, należy jak najszybciej skorzystać z usług firmy oferującej osuszanie budynków. Rzetelne przeprowadzenie tego typu zabiegu jest bardzo ważne – dzięki niemu można bowiem skutecznie zapobiec m.in. powstaniu pleśni na ścianach pomieszczeń oraz pogorszeniu się jakości powietrza. Zadanie to warto powierzyć profesjonalistom – specjalistyczne usługi w tym zakresie oferuje prowadzona przez nas, zlokalizowana w Poznaniu firma TERM-OS.

Osuszanie ścian – jak wygląda w praktyce?

Zabiegi związane z osuszaniem całych budynków lub pojedynczych pomieszczeń przeprowadza się przy użyciu różnych metod. Zwykle jednak najskuteczniejsze jest stosowanie kondensacyjnych osuszaczy wspartych wydajnymi wentylatorami. Najważniejszym elementem składowym tego urządzenia jest duży, chłodzony skraplacz. Nadmuchuje się na niego wilgotne powietrze, które wymaga odwodnienia. Maszyna wyciąga z niego wilgoć, a skroplony płyn trafia następnie do specjalnego pojemnika. Dzięki temu zmniejsza się wilgotność względna powietrza, co sprawia, że woda z różnych elementów konstrukcyjnych dużo szybkiej odparowuje.

Osuszanie ścian budynków i pomieszczeń za pomocą wspomnianego sprzętu odbywa się w szybki i nieuciążliwy dla otoczenia sposób. Poddane zabiegowi elementy konstrukcyjne szybko wysychają. W wielu przypadkach koszty jego wykonania można pokryć nawet w całości z ubezpieczenia, jeśli doszło do zalania obiektu z przyczyn niezależnych od jego właściciela.

Osuszanie pomieszczeń – profesjonalne usługi firmy z Poznania

Skorzystanie z usług firmy TERM-OS oznacza dla Państwa szereg korzyści. Zatrudniamy wyłącznie kompetentnych, doświadczonych pracowników, którzy doskonale wiedzą, jak efektywnie usunąć wilgoć z murów, elewacji, posadzek czy sufitów różnych obiektów budowlanych. Wyróżnia nas elastyczność działania i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Osuszaniem ścian budynków i pomieszczeń zawsze zajmujemy się w dogodnym dla klientów terminie. Gwarantujemy, że realizowane przez nasze przedsiębiorstwo z Poznania usługi spełnią wszelkie Państwa oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Zadzwoń
+48 510 000 559
Zadzwoń
Scroll to Top