badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych

BADANIA TERMOWIZYJNE ROZDZIELNI

Pomimo dynamicznego rozwoju sektora usług przemysł niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Coraz większe możliwości technologiczne sprawiają jednak, że współcześnie praca w przemyśle jest o wiele bardziej wydajna niż kilkadziesiąt lat temu. Jeszcze do niedawna przemysł uchodził za niebezpieczny sektor gospodarki, w którym praca jest obarczona sporym ryzykiem. Obecnie takie obiekcje są jednak nieuzasadnione, albowiem zakłady przemysłowe korzystają z nowoczesnych maszyn, które cechują się najwyższą jakością.

Nawet w przypadku najlepszego wyposażenia istnieje jednak ryzyko, że po pewnym czasie przestanie ono prawidłowo realizować swoje zadania z powodu awarii. Na szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają prewencję na wysokim poziomie oraz przewidywanie potencjalnych awarii. Jednym z takich sposobów są badania termowizyjne. Wykorzystuje się je nie tylko w przemyśle, ponieważ istotną rolę odgrywają także w budownictwie, natomiast szczególnie istotne są one przy pracy z rozdzielniami. Badania termowizyjne rozdzielni są bowiem absolutnie obligatoryjne w utrzymaniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa.

Badanie termowizyjne kamerą Flir T1020
Wypełnij formularz szybkiej wyceny
BADANIA TERMOWIZYJNE KAMERĄ Flir T1020
Kamera termowizyjna Flir-T102
KAMERA Flir T1020

Kamera o najlepszych parametrach z ręcznych kamer termowizyjnych dostępnych na rynku.

O rozdzielczości 1024x768 pikseli.

Badanie termowizyjne kamerą Flir T1020
Badanie termowizyjne z poziomu gruntu
Wypełnij formularz szybkiej wyceny

BADANIA TERMOWIZYJNE ROZDZIELNI ELEKTRYCZNYCH - W JAKIM CELU SIĘ JE WYKONUJE?

Rozdzielnie elektryczne są niezwykle ważną podstawą funkcjonowania wielu zakładów przemysłowych. Większość z nich charakteryzuje się długą żywotnością, jednak – podobnie jak wszystkie sprzęty – po pewnym czasie wydajność ich pracy może się obniżyć. Badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych są jednak sposobem, który umożliwia zabezpieczenie się przed takimi niechcianymi wypadkami. Dzięki ich wykonaniu możliwe jest szybkie i rzetelne zdiagnozowanie ewentualnego problemu.

Duża część społeczeństwa jest utwierdzona w przekonaniu, że drobne usterki nie są wielkim problemem, jednak takie myślenie jest błędne. Rozdzielnie elektryczne posiadają szerokie spektrum zalet, lecz w przypadku awarii mogą generować spore problemy. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, aby regularnie kontrolować ich stan, albowiem potencjalna awaria może przynieść bardzo dużo szkód – nawet najmniejsza usterka może skutkować nie tylko kosztownym przestojem, ale także pożarem.

BADANIE TERMOWIZYJNE - NA CZYM POLEGA?

Badanie termowizyjne rozdzielni

Badania termowizyjne to jedna z najlepszych metod diagnostycznych wszystkich urządzeń. Są one w pełni bezpieczne zarówno dla badanego obiektu, jak i dla człowieka. Podczerwień, która jest w nich wykorzystywana, nie wykazuje negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie i badania z jej udziałem mogą być wykonywane w normalnych warunkach. Wszystkie badania termowizyjne wykonuje się za pomocą specjalnej kamery, która rejestruje wszystkie zmiany ciepła co pozwala na wskazanie miejsca, w którym doszło do usterki. Kamery termowizyjne cechują się bardzo wysoką skutecznością działań i są praktycznie nieomylne, dzięki czemu uzyskany wynik jest w pełni rzetelny oraz zgodny z stanem rzeczywistym.

Badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych wykonuje się podczas normalnej pracy urządzenia, dzięki czemu ich przeprowadzenie nie wymaga specjalnego przygotowania. Są one kompleksowe, albowiem badany jest cały sprzęt i wszystkie komponenty, które mogły ulec potencjalnemu uszkodzeniu. Pomiar przebiega bezkontaktowo, a czas jego trwania jest naprawdę niewielki, co sprawia, iż nie potrzeba dużego nakładu czasu, aby dokładnie ocenić stan rozdzielni.

Pozwalają one nie tylko na zachowanie standardów bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie, ale również umożliwiają zachowanie ciągłości działalności rozdzielni i gwarantują zmniejszenie prawdopodobieństwa awarii w przyszłości.

GDZIE ZNALEŹĆ DOBRE FIRMY, KTÓRE ŚWIADCZĄ USŁUGI W ZAKRESIE TERMOWIZYJNYM?

Jeżeli na co dzień pracujesz w przemyśle, to zapewne wiesz, jak ważne jest regularne przeprowadzanie kontroli rozdzielni elektrycznych. Dzięki naszej pomocy możesz szybko i tanio sprawdzić stan swojego urządzenia oraz upewnić się, że jego kondycja umożliwią bezpieczną pracę. Na rynku działamy od wielu lat, dzięki czemu mamy wypracowaną renomę oraz licznych zadowolonych klientów.

Użytkowane przez nas kamery cechują się wysoką rozdzielczością, dzięki czemu otrzymany wynik badania zawsze jest zgodny z prawdą. Co więcej, proponowana przez nas usługa jest relatywnie tania, dzięki czemu nie musisz przesadnie obciążać swojego budżetu.

Wypełnij formularz szybkiej wyceny
Zobacz nasze realizacje
Zadzwoń
+48 510 000 559
Zadzwoń
Przewiń do góry