BADANIA TERMOWIZYJNE TRANSFORMATORÓW

Badania termowizyjne transformatorów

Wykonujemy badania termowizyjne transformatorów na terenie całej Polski. Stacje transformatorowe są obiektami, które wymagają zastosowania nieco odmiennych metod pomiarowych. Wynika to nie tylko z wysokiego napięcia, ale także ze zróżnicowanej specyfiki pracy tych urządzeń oraz ich skomplikowanej budowy technicznej. Badamy transformatory suche i olejowe, zlokalizowane w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni. W każdym przypadku diagnostykę przeprowadzamy pod pełnym obciążeniem, w normalnych warunkach pracy urządzenia. Zachowujemy wszelką dbałość o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Przeprowadzamy badanie termowizyjne transformatorów suchych i olejowych

Eksperci z TERM-OS mogą poszczycić się doświadczeniem w wykonywaniu badań termowizyjnych transformatorów suchych i olejowych. W ocenie transformatorów olejowych koncentrujemy się przede wszystkim na rozkładzie temperatury kadzi. W pomiarach termicznych transformatorów suchych uwzględniamy zaś głównie temperaturę rdzenia. Oceniamy stan izolacji urządzeń oraz ich przydatność eksploatacyjną. Na podstawie termogramów identyfikujemy źródło awarii bądź wskazujemy najbardziej newralgiczne miejsca, które w niedalekiej przyszłości mogą do niej doprowadzić. Wśród najczęściej diagnozowanych przyczyn awarii stacji transformatorowych należy wymienić długotrwały stan przeciążenia oraz osłabienie izolacji, które są konsekwencją niekorzystnego działania czynników zewnętrznych lub procesów starzenia. Czynniki te zwykle odpowiadają za wzrost temperatury korpusu i rdzenia w przypadku transformatora suchego, jak również za przyrost temperatury kadzi w transformatorze olejowym

Termowizja w przemyśle | TERM-OS.pl
Badanie termowizyjne kamerą Flir T1020

Wykonujemy badania termowizyjne stacji transformatorowych w otwartych i zamkniętych przestrzeniach

Zakres naszej działalności obejmuje diagnostykę transformatorów zlokalizowanych w zamkniętych pomieszczeniach oraz stacji umieszczonych na otwartej przestrzeni np. na słupie. Dysponujemy kamerą termowizyjną o wysokiej rozdzielczości, która pozwala na wykonywanie pomiarów z dużej odległości. W przypadku transformatorów na otwartej przestrzeni możliwość przeprowadzenia badania termowizyjnego jest uzależniona w dużej mierze od warunków pogodowych. Diagnostykę zaleca się wykonywać przy pełnym zachmurzeniu, z uwagi na niekorzystne działanie promieni słonecznych, które mogą zniekształcić obraz i przyczynić się ostatecznie do pozyskania niewiarygodnych pomiarów. Optymalne warunki diagnostyczne stwarza również bezwietrzna pogoda.
Wypełnij formularz szybkiej wyceny

Naszym priorytetem jest pełna satysfakcja klientów. Po badaniu otrzymasz szczegółowy raport termowizyjny!

Poznaj zalety termowizyjnego badania transformatorów!

Szybka diagnostyka

Badanie termowizyjne pozwala w krótkim czasie ocenić stan stacji transformatorowej oraz jej zdolność eksploatacyjną, jak również zidentyfikować awarię i jej przyczynę.

Wszechstronne zastosowanie

Dzięki kamerze termowizyjnej możemy przeprowadzić precyzyjną diagnostykę transformatorów suchych i olejowych, zlokalizowanych w pomieszczeniach zamkniętych lub na otwartych przestrzeniach.

Prewencja awarii

Stacje transformatorowe to element systemu energetycznego o kluczowym znaczeniu. Regularne badania termowizyjne zapobiegają ich awariom i pozwalają utrzymać przydatność eksploatacyjną.

Skorzystaj z eksperckiego wsparcia doświadczonych diagnostów z zakresu termowizji! Wybierz TERM-OS!

Wypełnij formularz szybkiej wyceny
Zobacz nasze realizacje
Zadzwoń
+48 510 000 559
Zadzwoń
Scroll to Top