Badania termowizyjne

Badania termowizyjne w Poznaniu

Nasza firma oferuje profesjonalne badania termowizyjne klientom indywidualnym i firmom z Poznania. Specjalizujemy się w usługach termowizyjnych dla budownictwa, adresując tę ofertę do właścicieli budynków mieszkalnych i użytkowych, jak też do deweloperów i firm budowlanych. Zajmujemy się kompleksowym termowizyjnym badaniem budynków, określając w ten sposób stan ich termoizolacji. Przeprowadzamy również termowizyjne audyty szczelności dachu i poddasza, stolarki okiennej i drzwiowej, a także oceniamy sprawność przewodów wentylacyjnych i systemów grzewczych oraz stan elektryki w budynku.

Prócz budownictwa, zajmujemy się również usługami termowizyjnymi dla branży przemysłowej. Nasza działalność obejmuje diagnostykę różnych podmiotów: zakładów produkcyjnych, hal i magazynów, elektrociepłowni. Przeprowadzamy badanie budynków pod względem optymalizacji termicznej, a także sprawdzamy sprawność parku maszynowego oraz stan instalacji elektrycznej. Wysoką jakość naszych usług w tym zakresie zapewnia bogata wiedza, doświadczenie i profesjonalny sprzęt termowizyjny.

Termowizja w budownictwie

Audyty termowizyjne podczas odbioru domów i mieszkań

Termowizja zrewolucjonizowała proces diagnostyczny w budownictwie. Jej szerokie zastosowanie i liczne korzyści sprawiają, że tego typu audyty są rekomendowane właścicielom budynków na rynku pierwotnym i wtórnym. Badanie kamerą termowizyjną oraz szczegółowy raport pokontrolny może stać się podstawą roszczeń inwestora wobec dewelopera. Diagnostyka ta pozwala wykryć niezgodność wykonania ze sztuką budowlaną, niską jakość wykorzystanych materiałów lub zastosowanie nieodpowiedniej technologii. Zidentyfikowanie widocznych nieprawidłowości uprawnia inwestora do rozpoczęcia procedury reklamacyjnej i zobligowania dewelopera do poprawy jakości wykonanych usług. W niektórych przypadkach stwierdzenie nieszczelności termoizolacyjnych pozwala inwestorowi wystąpić do dewelopera o renegocjację pierwotnej ceny, umożliwiając zatrzymanie w domowym budżecie sporej sumy pieniędzy.

Kompleksowe badanie kamerą termowizyjną jest zalecane także podczas kupna nieruchomości, zwłaszcza z rynku wtórnego. Dzięki termogramom operator kamery oceni stan budynku, wskazując potencjalnemu kupującemu występujące problemy termoizolacyjne, które w niedalekiej przyszłości mogłyby wymagać kosztownych napraw.

Termowizja w budownictwie | TERM-OS.pl
Wypełnij formularz szybkiej wyceny
Jak przebiega lokalizowanie wycieków instalacji grzewczej - TERM-OS.pl

Termowizja w przemyśle

W jakich gałęziach przemysłu wykonuje się badania termowizyjne?

Usługi termowizyjne na dobre wkroczyły do branży przemysłowej, a ich oferta jest coraz bardziej elastyczna i dostosowana do potrzeb zróżnicowanych branż. Wykonywanie regularnych kontroli za pomocą kamery termowizyjnej poleca się zwłaszcza branżom, w których to temperatura decyduje o poprawności przebiegu procesu produkcyjnego. Są to następujące gałęzie przemysłu: hutnicza, szklarska, petrochemiczna, ciepłownicza i energetyczna, motoryzacyjna. Regularne pomiary w tych branżach zapobiegają usterkom i awariom, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników, jak również generować straty z powodu kosztownych i długotrwałych napraw.

Badania termowizyjne przynoszą szereg korzyści niemal każdej gałęzi przemysłu. Precyzyjność pomiarów, natychmiastowy wynik i bezinwazyjność to tylko niektóre zalety, które czynią je znacznie bardziej efektywnymi od innych tradycyjnych metod diagnostycznych, przeglądów czy kontroli. Równie istotne znaczenie ma zachowanie ciągłości pracy zakładu podczas badania. Brak konieczności zatrzymania ruchu produkcyjnego jest kluczowy z perspektywy finansowej wszystkich zakładów przemysłowych.

Skorzystaj z profesjonalnych badań termowizyjnych w Poznaniu!

Potrzebujesz pomiarów termowizyjnych w budynku mieszkalnym lub usługowym? Działasz w branży przemysłowej i poszukujesz eksperta od termowizji, który przeprowadzi jednorazowy audyt lub zapewni Ci regularne, rutynowe kontrole? Skontaktuj się z naszą firmą i sprawdź najwyższą jakość usług!

Wypełnij formularz szybkiej wyceny
Zobacz nasze realizacje
Zadzwoń
+48 510 000 559
Zadzwoń
Scroll to Top