Termowizja w budownictwie | TERM-OS.pl

Dlaczego warto przeprowadzić badanie termowizyjne?

8 grudnia 2020

Dlaczego warto przeprowadzić badanie termowizyjne?

Właściciele różnych budynków, w tym domów jednorodzinnych, często zastanawiają się, jak obniżyć koszty związane z ich eksploatacją. Warto w tym celu zlecić badanie kamerą termowizyjną, którym możemy się zająć. Wykonuje się je w celu weryfikacji wielu parametrów cieplnych obiektu budowlanego. W jej trakcie sprawdza się, w jakich jego miejscach jest najcieplej oraz najchłodniej. Analizuje się też właściwości izolacyjne ścian zewnętrznych, działowych oraz innych elementów konstrukcyjnych.

Jest to świetny sposób na wykrywanie różne wad konstrukcji budynku, do których zalicza się między innymi tzw. mostki termiczne. Termowizja w budownictwie dostarcza precyzyjnych informacji, dzięki którym można skutecznie wyeliminować wykryte nieprawidłowości, a co za tym idzie, znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania. Realizację takich pomiarów warto powierzyć zespołowi profesjonalistów, który zatrudnia nasza firma TERM-OS z Poznania – zapraszamy do kontaktu.

Termowizja w budownictwie – korzyści

Rzetelnie przeprowadzona kontrola strat ciepła w budynku przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim poprzez badanie termowizyjne z wykorzystaniem nowoczesnej kamery można łatwo zlokalizować te miejsca, które generują duże straty energii (np. okolice ram okiennych, nadproża albo naroża balkonów). Ponadto metoda ta służy wykrywaniu m.in. punktów gromadzenia się wilgoci, pęknięć w tynku oraz różnorodnych nieprawidłowości w działaniu instalacji grzewczych i elektrycznych. Termowizja w budownictwie to także idealny sposób na zweryfikowanie efektywności prawidłowej cyrkulacji powietrza w różnych pomieszczeniach budynku.

Badanie kamerą termowizyjną w praktyce

Przeprowadzane przez naszą firmę z Poznania badanie może odbywać się wewnątrz lub na zewnątrz budynku, a do jego realizacji wykorzystujemy nowoczesne kamery z termowizją. W tym pierwszym przypadku zaleca się zamknięcie okien, odsunięcie od ścian mebli, sprzętu AGD i RTV oraz wyłączenie centralnego ogrzewania na godzinę przed przyjazdem ekipy. Jeśli natomiast analiza ma obejmować otoczenie obiektu np. budownictwa mieszkaniowego, najlepiej wykonywać ją w czasie, gdy różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz a w pomieszczeniach wynosi co najmniej 10oC.

Koszt przeprowadzenia badania termowizyjnego ustalamy indywidualnie, dlatego w celu zapoznania się z nim gorąco zachęcamy do kontaktu.

Zadzwoń
+48 510 000 559
Zadzwoń
Scroll to Top