pomiary kamerą termowizyjną / Poznań

POMIARY KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

Pomiary termowizyjne Poznań

Pomiary kamerą termowizyjną pozwalają uzyskać obraz, który przedstawia rozkład wartości zimnych i gorących punktów na powierzchni całego budynku. Dokładna diagnoza pozwoli ustalić miejsca świadczące o anomalii, gdzie nie działa lub przegrzewa się urządzenie elektryczne. Kamery pozwalają przeprowadzić dogłębną inspekcję zarówno nieruchomości, jak i różnego rodzaju maszyn czy urządzeń.
Termowizja w budownictwie | TERM-OS.pl
Wypełnij formularz szybkiej wyceny
BADANIA TERMOWIZYJNE KAMERĄ Flir T1020
Kamera termowizyjna Flir-T102
KAMERA Flir T1020

Kamera o najlepszych parametrach z ręcznych kamer termowizyjnych dostępnych na rynku.

O rozdzielczości 1024x768 pikseli.

Badanie termowizyjne kamerą Flir T1020
Badanie termowizyjne z poziomu gruntu
Wypełnij formularz szybkiej wyceny

GDZIE MOŻNA WYKONAĆ POMIARY KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ?

Na pomiary kamerą termowizyjną decydują się zarówno prywatni właściciele domów, jak i przedsiębiorcy prowadzący małe lokale usługowe czy duże zakłady produkcyjne. Obecnie jest to najdokładniejsza metoda, która pozwala dokonać wizualizacji miejsc strat ciepła, czyli mostków cieplnych, ognisk wilgoci czy wycieków z instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Diagnoza termowizyjna jest całkowicie nieinwazyjna, a podczas całego procesu wykonuje się zdjęcia, które są dokumentacją dotyczącą całego obiektu. Mogą one posłużyć również w celu uzyskania odszkodowania np. za niewłaściwie wykonane położenie dachu.

Pomiary termowizyjne można także wykonać w przemyśle, badając szafy sterownicze, urządzenia, maszyny i ich elementy czy nawet kable. Ceny za takie usługi w każdym przypadku są ustalane indywidualnie.

JAKIE KORZYŚCI DAJĄ POMIARY KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ?

Pomiary termowizyjne Poznań

Fachowcy wykonujący pomiary kamerą termowizyjną badają budynek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W ten sposób można szybko i dokładnie zlokalizować mostki termiczne.

Weryfikacja termowizyjna pozwala uzyskać wysokiej jakości termogramy, które wykonywane są specjalnymi kamerami termowizyjnymi. Zdjęć wykonywanych jest tyle ile potrzeba i nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń.

Pomiary wraz z pełną dokumentacją i kompletnymi raportami przygotowywane są zgodnie z obowiązującymi normami, dlatego klienci mają pewność rzetelnie wykonanej usługi. Badanie wykonuje się w dogodnym terminie dla klienta, ale również w odpowiednich warunkach atmosferycznych, gdyż np. silne opady deszczu mogą utrudnić prawidłowe pomiary.

KIEDY PRZEPROWADZA SIĘ BADANIE KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ?

Kompleksowa usługa pozwala wykryć wszystkie problemy z wilgocią, uszkodzeniem instalacji wodnej, izolacji i poddasza czy jakichkolwiek problemów związanych z instalacją elektryczną.

Badanie kamerą uwzględnia dokładne sprawdzenie mostków cieplnych, problemów ze stolarką drzwiową lub okienną, a nawet pozwalają dostrzec przemarzania. Na zewnątrz można je wykonać przy odpowiedniej pogodzie – najlepiej w okresie jesieni, zimy albo wiosną.

DLACZEGO WARTO WYKONAĆ POMIARY TERMOWIZYJNE DOMU?

Pomiary termowizyjne Poznań

Mimo nawet najlepszego ocieplenia i tak ciepło może nam uciekać przez różne szczeliny, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć gołym okiem. Dlatego do skutecznej lokalizacji anomalii termicznych nieruchomości wykonuje się badanie specjalną kamerą termowizyjną. Takie rozwiązanie pozwala dostrzec rozkład temperatur w każdym pomieszczeniu w budynku oraz miejsca, gdzie ciepło ucieka albo jest go za dużo z powodu przegrzania konkretnego urządzenia.

Pomiary termowizyjne domu warto wykonać już na etapie dobierania odpowiednich materiałów budowlanych jeszcze przed wykonaniem termomodernizacji. Takie działania pozwalają także dokładnie sprawdzić jakość pracy wykonanej właśnie przy termomodernizacji czy położeniu dachu dzięki czemu zyskujemy pewność że całość prac została właściwie zrealizowana.

Prawidłowo wykonane badanie termowizyjne nieruchomości pozwala przede wszystkim poprawić efektywność cieplną i zminimalizować koszty przeznaczone na ogrzewanie czy też na klimatyzację. Na taką usługę decydują się także inwestorzy, którzy chcą oszacować wartość sprzedawanego budynku.

GDZIE MOŻNA WYKORZYSTAĆ TERMOGRAFIĘ NIERUCHOMOŚCI?

Warto przeprowadzić pomiary kamerą termowizyjną, aby ocenić stan nieruchomości, odebrać nowy budynek, dokonać termomodernizacji czy sprawdzić wartość budynku. W budownictwie można przeprowadzić diagnozę termograficzną w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, wielokondygnacyjnych czy mieszkaniach np. na wniosek mieszkańców. Ponadto takie pomiary są realizowane w biurowcach, obiektach handlowych i usługowych, a także magazynach czy zakładach produkcyjnych.

JAKIE SĄ NAJWIĘKSZE KORZYŚCI TERMOGRAFII W BUDOWNICTWIE?

Profesjonalne pomiary termowizyjne pomagają wykryć miejsca, w których może uciekać ciepło i pozwalają szybko naprawić problem. W długoterminowej perspektywie budynek ma znacznie lepsze parametry termiczne, a to przekłada się na mniejsze koszty za ogrzewanie i właściwą temperaturę wewnątrz pomieszczeń.

Ogromną korzyścią jest również skuteczne lokalizowanie wad konstrukcyjnych budynku – związanych nie tylko z punktami straty ciepła ale również z przeciekami ścian czy dachu. Badanie daje także możliwość wykrycia uszkodzeń w instalacjach elektrycznych, chłodniczych albo grzewczych co bardzo często pozwala uniknąć pożaru czy bardzo kosztownych awarii. Samo poprawienie izolacji budynku będzie przeciwdziałać powstawaniu pleśni i grzybów.

BADANIE TERMOWIZYJNE W PRZEMYŚLE

Z pomiarów termowizyjnych korzysta również wiele firm, które badają stan urządzeń oraz instalacji. W ten sposób można uniknąć nagłych awarii, ponieważ najczęściej niektóre elementy po prostu się przegrzewają. Kamera wskaże więc wszystkie gorące punkty dzięki czemu będzie można rozpocząć działania serwisowe jeszcze przed wystąpieniem usterki.

Pomiary termowizyjne warto przeprowadzać systematycznie – awaria w przemyśle oznacza zatrzymanie pracy całego zakładu, a to wiąże się często z dużymi stratami finansowymi. Można więc bardzo dużo zaoszczędzić, zapobiegając usterkom czy szybko reagując na wszelkie uszkodzenia maszyn, czy urządzeń.

JAKIE SĄ ZALETY BADANIA TERMOWIZYJNEGO W BUDYNKU FIRMOWYM?

Pomiary termowizyjne Poznań

W zakładach przemysłowych, magazynach, centrach handlowych czy biurowcach albo budynkach użyteczności publicznej można wykonać badania różnych elementów. Przede wszystkim będą to wszelkie instalacje elektryczne, rozdzielnie, szafy, skrzynki czy tablice. Ponadto pomiary przeprowadza się na silnikach różnego rodzaju urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych, częściach maszyn czy elementach instalacji przemysłowej. Dla niektórych klientów realizowane są także pomiary rurociągów naziemnych albo sieci ciepłowniczych.

Największe zalety pomiarów termowizyjnych w budynkach firmowych to przede wszystkim bezpieczeństwo, oszczędności i ciągłość pracy przedsiębiorstwa. Systematyczna diagnostyka pozwala uniknąć kosztownych przerw związanych z wyłączeniem maszyn i przestojem zakładu. Po wykonaniu pomiarów termowizyjnych klient otrzymuje pełną dokumentację wraz z wszystkimi wykonanymi zdjęciami.

Wypełnij formularz szybkiej wyceny
Zobacz nasze realizacje
Zadzwoń
+48 510 000 559
Zadzwoń
Przewiń do góry