badanie termowizyjne - cena

BADANIE TERMOWIZYJNE - CENA

Ile kosztuje badanie kamerą termowizyjną

Badanie termowizyjne w budownictwie i przemyśle to jedno z podstawowych badań umożliwiających identyfikowanie różnorakich anomalii. Umożliwia ono między innymi sprawdzenie stanu technicznego sprzętu, a tym samym zapobieganie awariom, czy też ocenę termoizolacji budynku. Oczywiście, badanie takie jest usługą płatną którego cena jest uzależniona między innymi od planowanego zakresu samych badań
Termowizja w budownictwie | TERM-OS.pl
Wypełnij formularz szybkiej wyceny
BADANIA TERMOWIZYJNE KAMERĄ Flir T1020
Kamera termowizyjna Flir-T102
KAMERA Flir T1020

Kamera o najlepszych parametrach z ręcznych kamer termowizyjnych dostępnych na rynku.

O rozdzielczości 1024x768 pikseli.

Badanie termowizyjne kamerą Flir T1020
Badanie termowizyjne z poziomu gruntu
Wypełnij formularz szybkiej wyceny

JAKI JEST KOSZT BADANIA TERMOWIZYJNEGO?

Za badanie termowizyjne cena będzie rzecz jasna różna, w zależności od tego, do jakiej firmy zgłosimy się w celu jego wykonania, a także jaki będzie jego zakres.

Proponujemy badania termowizyjne, które sprawdzą się zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle. Dzięki opcji indywidualnej wyceny klienci jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy mogą zdecydować się, czy chcą podjąć współpracę. Samo badanie zaś wykonywane jest przy użyciu profesjonalnego sprzętu najnowszej generacji – sprawia to, że cena badania termowizyjnego jest kilkukrotnie niższa, niż koszt ewentualnych konsekwencji jego niewykonania.

Pamiętajmy bowiem, że w przypadku, gdy już po zakupie nieruchomości okaże się, że nie spełnia ona odpowiednich standardów – konieczne będzie wdrożenie specjalistycznych usług, jak osuszanie budynku czy poprawa jego izolacji termicznej. Takie działania okazują się znacznie droższe, niż badanie termowizyjne, które pozwoli wykryć tego typu niedociągnięcia z odpowiednim wyprzedzeniem.

Brak wcześniejszego wykrycia i naprawy ewentualnych nieprawidłowości może mieć także konsekwencje w przypadku sprzedaży domu – jeśli to klient zdecyduje się na takie badanie i wykaże ono nieprawidłowości, może on żądać obniżenia ceny sprzedaży.

Jak więc widać – koszt wykonania badania termowizyjnego jest niemalże zawsze zdecydowanie mniejszy, niż koszt konsekwencji jego niewykonania.

NA CZYM POLEGA BADANIE TERMOWIZYJNE?

Badanie termowizyjne polega na analizy promieniowania cieplnego emitowanego przez dany obiekt za pomocą specjalnej kamery. Po wykonaniu takiego badania uzyskiwany jest specjalny obraz zwany termografem, który jest zasadniczo mapą rozkładu temperatur. Wysokiej jakości termograf prezentowany jest w kolorze; im bardziej czerwono-pomarańczowa barwa, tym dane miejsce jest cieplejsze’ im bardziej granatowo-niebieska – tym chłodniejsze.

Niezależnie od tego, ile kosztuje badanie kamerą termowizyjną, jest to zawsze usługa, z której warto skorzystać. Pozwoli ona uniknąć awarii, zrozumieć przyczynę ucieczki ciepła z mieszkania, czy też wykryć anomalie w instalacji elektrycznej.

ZASTOSOWANIA BADAŃ TERMOWIZYJNYCH

Ile kosztuje badanie kamerą termowizyjną

W przypadku instalacji przemysłowych

W przypadku badań instalacji elektrycznych, możliwa jest ocena stanu między innymi rozdzielni elektrycznych, szaf zasilająco-sterowniczych, transformatorów, szynoprzewodów i nie tylko. W takim przypadku badanie polega na bezkontaktowej analizie temperatury sprawdzanych obiektów. Pozwala ono wykryć ewentualne nieprawidłowości, jeśli chodzi o stan techniczny instalacji elektrycznej, w tym między innymi źle obrobione przewody, czy też niskiej jakości izolację kabli.

Wykonanie takiego badania pozwala określić, czy sieć elektryczna pracuje tak, jak powinna. Jakiekolwiek nieprawidłowości będą zachętą do wymiany lub naprawy danego elementu instalacji elektrycznej – będzie to bowiem wiązało się ze znacznie niższym kosztem, niż już po wystąpieniu poważnej awarii.

Możliwe jest także badanie termiczne maszyn i instalacji przemysłowych, a także rur oraz sieci ciepłowniczych. Oczywiście, koszt badania kamerą termowizyjną uzależniony będzie między innymi od ilości badanych obiektów. Wykonanie takiego badania da nam gwarancję uniknięcia przykrej niespodzianki, jaką byłaby przerwa w pracy maszyny przemysłowej z powodu jej awarii; pozwala też wykryć powodujące straty ciepła uszkodzenia rurociągów i sieci ciepłowniczych.

W przypadku budownictwa

Badanie termowizyjne możliwe jest także w przypadku budynków – pozwala ocenić stan izolacji cieplnej, a także wykryć inne anomalie termiczne. Oczywiście, tak, jak w przypadku badania termowizyjnego przeznaczonego do zastosowań przemysłowych, cena takiej usługi jest indywidualna dla każdego zlecenia.

Badanie kamerą termowizyjną budynku pozwoli między innymi odnaleźć mostki cieplne, które nierzadko odpowiadają za przyspieszoną ucieczkę ciepła z wnętrza. Wykryje ono także nieszczelności okien i drzwi, które także mogą się do tego przyczynić. Sytuacja ta jest niezwykle nieprzyjemna zwłaszcza zimą, ponieważ oznacza, że nawet najlepsze ogrzewanie mieszkania nie spełni w pełni swojej funkcji. Ciepo wszak bowiem i tak z niego ucieknie.

Wykonanie takiego badania pozwala także określić prawidłowość przepływu powietrza w kanałach wentylacyjnych. Negatywny wynik takiego badania oznacza, rzecz jasna, że sama klimatyzacja nie działa prawidłowo. Pozwoli ono również wykryć anomalie i nieprawidłowości w instalacji elektrycznej, a tym samym zapobiec bardzo poważnej awarii w przyszłości, której konsekwencją może być nawet pożar mieszkania.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY BADANIA TERMOWIZYJNEGO

Badanie termowizyjne cena

Wykonanie takiego badania nie jest drogie, a niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim – niewielki koszt badania kamerą termowizyjną pozwala na uniknięcie znacznie większych opłat w przyszłości. Zmniejszy ono bowiem ryzyko także poważnych awarii, dzięki czemu unikniemy konieczności dokonania drogich i długotrwałych napraw. Jest to także gwarancja bezpieczeństwa – minimalizuje się bowiem także ryzyko zwarcia, czy nawet pożaru.

Skorzystanie z takiego badania pozwala wykryć wady konstrukcyjne budynku, a przecież powodować one mogą nie tylko problemy z utrzymaniem ciepła, ale także przeciekanie dachu, lub ścian. Ponadto uzyskanie pełnej wizji dotyczącej tego, gdzie konieczna jest poprawa jego izolacji pozwoli w przyszłości zapobiec powstawaniu niebezpiecznych, chorobotwórczych pleśni.

Wreszcie, jest to badanie bardzo dokładne i bezinwazyjne, a do tego jego wynik otrzymamy naprawdę bardzo szybko. Zdecydowanie jest to więc usługa warta tego, by się na nią zdecydować – zwłaszcza, że jej koszt jest bardzo korzystny.

Wypełnij formularz szybkiej wyceny
Zobacz nasze realizacje
Zadzwoń
+48 510 000 559
Zadzwoń
Przewiń do góry